Stań się dobrym szkoleniowcem!

W branży edukacyjnej jest powiedzenie, które mówi, że nie jest trudno być dobrym nauczycielem. Wyzwaniem jest bycie takim nauczycielem, za którego przykładem, wiedzą i umiejętnościami oraz charyzmą pójdą inni. Jeśli i Ty zajmujesz się prowadzeniem szkoleń i chciałbyś wiedzieć, jak w sposób lepszy przemawiać do ludzi, jak przekazywać swoją cenną wiedzę ciekawiej i z większą pasją, to koniecznie zapoznaj się z naszym blogiem DobrySzkoleniowiec.

Dowiesz się z niego m.in.: co robić, aby słuchacze nie tylko byli uczestnikami zajęć, ale również stali się aktywnymi słuchaczami. Kursy i szkolenia zawodowe zbyt często mają do siebie to, że prowadzone są w sposób monotonny i mało kreatywny. Jak wpływa to na jakość zajęć – nie trzeba chyba wspominać.

Każdemu z nas na pewno zdarzyło się być na bardzo nudnej lekcji i na niezwykle ciekawym wykładzie – lub na odwrót. Jako szkoleniowcy doskonale musimy sobie zdawać sprawę z tego, jak źle, monotonnie prowadzone zajęcia wpływają na poziom zaangażowania naszych słuchaczy. A naszym celem jest przede wszystkim pozyskiwanie uwagi i zainteresowania naszych słuchaczy. Skończyły się już czasy, gdy istniała jedna, góra dwie firmy szkoleniowe zajmujące się określonymi zagadnieniami. Teraz nasi klienci mają możliwość wybierania wśród bardzo wielu ofert i to od nas zależy, czy po raz kolejny wybiorą nasze usługi czy udadzą się do konkurencji.

Forklift-Blue-Firma prowadząca kursy z zakresu obsługi urządzeń transportu bliskiego nie może być w tym wypadku wyjątkiem. Szczególnie ważne jest stawianie na wysokiej jakości obsługę i umiejętność poprowadzenia zajęć teoretycznych w sposób ciekawy.

W kolejnym poście zajmiemy się zagadnieniami technicznymi. Co sprawia, że określony szkoleniowiec podczas kursu na wózki widłowe jest mówcą interesującym i przyciągającym uwagę?